Domov / Auto a moto / Plašiče a odpudzovače
Kategórie
Výrobcovia
ODPORÚČAME

Ak máte záujem o  výrobky , ktoré nájdete skladom na Sparkfun Electronics alebo HiFiBerry 

a nechcete platiť poštovné tak nás kontaktujte  dodávame už od 1 ks dodacia doba 2-3 pracovné dni . Ceny sú rovnaké ako vidíte na uvedených stránkach . Sú bez DPH .

SPARKFUN ELECTRONICS INC. | Electronic components. Distributor, online shop  – Transfer Multisort Elektronik

 

HiFiBerry HifiBerry Digi+ PRO audio Shield Vhodné pre: Raspberry Pi |  Conrad.sk

 

Profesionálne osadzovanie plošných spojov nájdete na :

 

 

Novinky

Deramax Auto - odpudzovač kún a hlodavcov


Žiadne hodnotenie. Kód: 9357 Produktové číslo: 8592932002105

Deramax Auto - plašič kún a hlodavcov do auta

Výrobca: Deramax.cz s.r.o.
Záruka: 2 roky
Skladom: 2 ks
38,3333 € bez DPH
46,0000 € s DPH , plus doprava
(46,0000 € s DPH/ks)
 

 

Obrázky sú len ilustračné , treba si prečítať špecifikáciu výrobku .

Deramax Auto - odpudzovač kún a hlodavcov

Ultrazvukový plašič (odpudzovač) Deramax-Auto
Verzia produktu: 04/2022 (v predaji od 15.5.2022). Zmena oproti predchádzajúcej verzii: Rozšírenie dosahu plašiča.
 
Deramax-Auto je plašič kún a hlodavcov určený na ochranu automobilov a pomáha riešiť problémy, ktoré vo vozidlách na kabeláži, polstroch a pod. spôsobujú kuny a myši. Prístroj je bežne využívaný aj na ochranu poľnohospodárskych strojov, karavanov, lodí a pod. Plašič Deramax-Auto generuje silné ultrazvukové pulzy špecifického tvaru, ktoré sú pre kuny a hlodavce veľmi nepríjemné, takže po krátkom čase chránený priestor opúšťa. Prevádzka prístroja je ekologická bez využitia chemických prostriedkov.
 
Plašič (odpudzovač) Deramax-Auto je úplne sebestačný z hľadiska napájania a nie je ho teda nutné pripájať k autobatérii, alebo inak napájať z rozvodov elektriny v aute, poľnohospodárskom stroji, lodi, karavane a pod. Odpadá tak nutnosť odbornej inštalácie a možnosť straty záruky na nový vozidlo z dôvodu pripojenia cudzieho zariadenia do elektrických rozvodov vozidla. Nehrozí ani možnosť vybitia akumulátora pri dlhšej odstávke vozidla alebo iné technické problémy.
 
Plašič Deramax-Auto je produktom českej spoločnosti Deramax.cz s.r.o. so sídlom vo Valašskom Meziříčí. Naša spoločnosť sa zaoberá vývojom a výrobou profesionálnych ultrazvukových plašičov škodcov od r. 2001. Už cez 20 rokov teda zdokonaľujeme naše produkty na základe aktuálnych vedeckých poznatkov, našich skúseností a skúseností našich zákazníkov. Dlhodobo sme najväčším výrobcom elektronických plašičov škodcov v ČR aj SR.
 
 
Vlastnosti plašiča Deramax-Auto
 
Pulzná prevádzka batériového plašiča:
Jednou zo zásadných výhod batériového plašiča Deramax-Auto je optimalizovaná pulzná prevádzka, ktorá umožňuje vygenerovať ultrazvukové signály s veľmi vysokou hladinou akustického tlaku pri minimálnej spotrebe energie. Optimalizovaná pulzná prevádzka plašiča a tým aj pulzný odber energie z batérie znamená niekoľkonásobne vyššiu efektivitu využitia kapacity batérie oproti bežným typom batériových plašičov. A to znamená niekoľkonásobné predĺženie doby výdrže batérie.
 
 
Rezonančné zosilnenie ultrazvukového signálu:
Plašič Deramax-Auto využíva rezonančné zosilnenie signálu, ktoré je dôležité pre dosiahnutie najvyššieho možného výkonu pri čo najnižšej spotrebe energie. Kalibráciu kmitočtov, ktoré generujú elektronické obvody plašiča s rezonančnými kmitočtami použitých piezomeničov (ultrazvukových "žiaričov") vykonávame v rámci každej výrobnej série.

Napájanie plašiča Deramax-Auto:
Deramax-Auto je plašič s batériovým napájaním pomocou bežnej 9 V batérie. 9 V lítiová batéria udrží prístroj v chode 12 mesiacov. 9 V alkalická batéria udrží plašič v chode 6 mesiacov.
 
 
Cieľová skupina škodcov:
Kuny, myši, potkany, potkany, pisci, lasica.
 
 
Odolnosť plašiča:
Vnútorné aj vonkajšie použitie. Plašič je odolný voči vode, snehu, vlhkosti, prachu, vysokej teplote i mrazu (-25°C až + 80°C).
 
 
Bezpečnosť plašiča Deramax-Auto:
Z hľadiska vplyvu na človeka plašič Deramax-Auto neruší svoje okolie nepríjemným hlukom, je úplne tichý a bezpečný. Spĺňa zákonné limity stanovené pre max. hladinu ultrazvuku. Naše interné pravidlá idú potom nad rámec platných zákonov a berú do úvahy aj súčasné lekárske vedecké práce a odporúčania WHO pre ultrazvukový signál šírený vzduchom. Súčasne nemá táto plašička na kuny a hlodavce žiadny negatívny vplyv na bežné domáce alebo hospodárske zvieratá, ako sú napr. psy, mačky, kone, hydina, exotické vtáctvo a pod.
 
 
Komfort prevádzky:
Prístroj nie je nutné nijako nastavovať, pracuje úplne automaticky. Stačí osadiť batériu a zapnúť vstavaný vypínač.
 
 
Umiestnenie plašiča:
Každý motorový priestor automobilu má inú veľkosť a členenie. Vzhľadom na to, že ide však o veľmi malý priestor určený na ochranu, nie je obvykle konkrétne umiestnenie z hľadiska účinnosti nijako zásadné. Vyvarujte sa každopádne umiestneniu blízko horúcich častí motora. Obvykle je najlepšie umiestnenie pri akumulátore, kde je na to jednak dostatok priestoru, a jednak je tu relatívne nízka teplota. Bližšie informácie k vhodnému umiestneniu nájdete na stránke Všetko o plašičoch škodcov.
 
 
Rozsah účinnosti plašiča Deramax-Auto:
Najvyššia účinná vzdialenosť pred plašičom je do 26 metrov. Rozsah účinnej plochy je do 300 m². Účinný uhol záberu je 120 stupňov. Plašič teda disponuje nielen vysokým výkonom, ale špeciálna konštrukcia prístroja zaisťuje dosiahnutie veľmi širokého účinného uhla záberu 120 stupňov, pričom aj na hranici deklarovaného uhla záberu (teda mimo hlavného smeru vyžarovania signálu) generuje plašič stále minimálne 82 % deklarovanej hladiny akustického tlaku. Ultrazvukový signál sa samozrejme šíri aj nad uvedený uhol záberu 120 stupňov, ale účinnosť je tu už menšia a preto v rámci objektivity udávame účinný uhol záberu „iba“ 120 stupňov.
 
 
Počet plašičov v jednom priestore:
V jednom mieste môže byť umiestnené ľubovoľné množstvo ultrazvukových plašičov a ich signály sa nijako negatívne neovplyvňujú. Naopak, bežne sa na ochranu najmä väčších alebo viacerých členitých priestorov využíva viac plašičov, pretože väčšie množstvo plašičov (odpudzovačov) inštalovaných v jednom mieste znamená výrazne vyššiu penetráciu chráneného priestoru ultrazvukovým signálom a zvyšuje sa celková účinnosť.
 
 
Oficiálne meranie:
Hladina akustického tlaku plašiča Deramax-Auto: 91 dB. Hodnota LAmax. Efektívna (TrueRMS) hodnota hladiny akustického tlaku. Meranie bolo riešené v rámci skúšobne TÜV SÜD.

Zhrnutie základných vlastností plašiča Deramax-Auto, ktoré ho odlišujú od obdobných produktov:
Vysoký výkon • Efektívna pulzná prevádzka • Rezonančné zosilnenie signálu • Široký účinný uhol záberu vďaka špeciálnej konštrukcii • Bezpečnosť • Vysoká odolnosť poveternosti • Priebežná kontrola a kalibrácia produktov
 
 
Technické údaje:
 
Typ plašiča: Pulzný ultrazvukový plašič. Bezhlučný pre človeka.
Napájanie: 9 V batéria (6LR61). Jedná sa o 1ks bežnej 9 V batérie, tzv. "deviatka". Batéria nie je súčasťou dodávky. Vhodná batéria sa zobrazuje ako "Súvisiaci tovar" v dolnej časti tejto stránky alebo ju nájdete pod nasledujúcim odkazom: Batérie, zdroje, doplnky.
Výdrž batérie: 1 rok pri použití lítiovej batérie, 6 mesiacov pri použití alkalickej batérie.
Umiestnenie: Vnútorné aj vonkajšie použitie. Plašič je odolný voči vode, snehu, vlhkosti, prachu, vysokej teplote i mrazu.
Účinná vzdialenosť: do 26 metrov.
Účinná plocha: do 300 m².
Účinný uhol záberu: 120 stupňov.
Hladina akustického tlaku: 91 dB. LAmax, efektívna hodnota (TrueRMS).
Vstavaný vypínač: Áno.
Vplyv na človeka: Žiadny.
Vplyv na domáce zvieratá: Žiadny, s výnimkou chovných myší, škrečkov, morčiat a pod., pokiaľ sa nachádzajú priamo v priestore s plašičom.
Pracovná teplota: - 25 °C až + 80 °C
Rozmery: 105 mm x 60 mm x 40 mm (s montážnymi úchytmi).
Hmotnosť: 0,072 kg.
Krajina pôvodu: Česká republika.


S týmto tovarom kupujú
Lítiová batéria GP CR-V9 (9V) Lítiová batéria GP CR-V9 (9V) Kód: 15050
Skladom: 5 ks
7,0833 € bez DPH
8,5000 € s DPH
Detail
Deramax Profi - odpudzovač kún a hlodavcov Deramax Profi - odpudzovač kún a hlodavcov Kód: 9358
Skladom: 2 ks
46,6667 € bez DPH
56,0000 € s DPH
Detail
Deramax CN01 12V adaptér na odpudzovač Deramax CN01 12V adaptér na odpudzovač Kód: 9364
Skladom: 3 ks
6,1250 € bez DPH
7,3500 € s DPH
Detail
Nabíjacia batéria GP ReCyko Pro Professional (AA) Nabíjacia batéria GP ReCyko Pro Professional (AA) Kód: 15075
Skladom: 8 ks
2,0458 € bez DPH
2,4550 € s DPH
Detail
Gombíková batéria do hodiniek GP 364F Gombíková batéria do hodiniek GP 364F Kód: 15924
Skladom: 3 ks
0,4000 € bez DPH
0,4800 € s DPH
Detail
Hodnotenie
Tento tovar zatiaľ nikto nehodnotil. Buďte prvý a napíšte komentár alebo hodnotenie.